استفاده مفید از زیرپله در خانه های کوچک

نوشته ۲ نظر مطرح شده

استفاده مفید از زیرپله در خانه های کوچک

آیا از تمام فضاهای خانه به خوبی استفاده می کنید؟ اگر شما هم مانند اکثر افراد با مشکل کم جایی و کوچک بودن خانه ها دست و پنجه نرم می کنید، پس این پست را درست انتخاب کرده اید! در اینجا قصد داریم به سراغ قسمتی از خانه که ممکن است از دید شما پنهان باشد برویم. آیا شما هم در خانه خود زیرپله بلااستفاده و خالی دارید؟ آیا تاکنون به فکر استفاده از این فضای خالی افتاده اید؟

ما در اینجا به شما ایده هایی برای استفاده هرچه بهتر و مفیدتر از این زیرپله های بی استفاده را خواهیم داد. با ما همراه شوید:

1-     دفتر کار و یا اتاق مطالعه

کدام یک از شما به فکر درست کردن دفتر کار در زیرپله افتاده اید؟ برای این کار کافی است زیرپله شما به اندازیه یک میز بزرگ باشد تا بتوانید میز خود را در آن جای دهید و قفسه هایی هم بالای میز قرار دهید و سایر لوازم خود را در آن بچینید.

زیرپله-خانه-های-کوچک1

زیرپله-خانه-های-کوچک2

زیرپله-خانه-های-کوچک3

زیرپله-خانه-های-کوچک4

زیرپله-خانه-های-کوچک5

زیرپله-خانه-های-کوچک6

2-     راهرو

راهرو اغلب برای قرار دادن لوازم دم دستی استفاده می شود و شما می توانید از زیرپله خود به عنوان محلی برای قرار دادن این لوازم استفاده کنید.

علاوه بر جنبه ذخیره سازی، می توان زیرپله را جزئی از فضای داخلی خانه دانست و بخشی از لوازم منزل مانند میز دکوری و یا مبلی در آن قرار داد و به این ترتیب فضای خانه را بزرگ تر کرد.

زیرپله-خانه-های-کوچک7

زیرپله-خانه-های-کوچک8

زیرپله-خانه-های-کوچک9

زیرپله-خانه-های-کوچک10

زیرپله-خانه-های-کوچک11

زیرپله-خانه-های-کوچک12

3-     کتابخانه و قفسه

بهترین استفاده از زیرپله ها در اتاق پذیرایی، تبدیل کردن ان ها به کتابخانه و قفسه هایی برای چیدن کتاب و لوازم تزئینی است. مطمئن باشید از این کار پشیمان نخواهید شد، بلکه حتی جلوه زیبا و متفاوتی به اتاق پذیرایی خود داده اید!

زیرپله-خانه-های-کوچک13

زیرپله-خانه-های-کوچک14

زیرپله-خانه-های-کوچک15

زیرپله-خانه-های-کوچک16

4-     آشپزخانه

این ایده برای خانه های بسیار کوچک است، که آشپزخانه و یا قسمتی از آن را در زیرپله خود قرار دهند و بتوانند یک آشپزخانه کوچک و مجزا برای خود ایجاد کنند.

زیرپله-خانه-های-کوچک17

زیرپله-خانه-های-کوچک18

زیرپله-خانه-های-کوچک19

زیرپله-خانه-های-کوچک20

زیرپله-خانه-های-کوچک21

5-     دراور و گنجه

اگر شما هم به سازماندهی و نظم علاقه زیادی دارید پس بهتر است زیرپله خود را تبدیل به کمد های دردار، گنجه و یا دراور کنید تا بتوانید همه وسایل ریز و درشت را در آن ها قرار دهید و به این ترتیب لوازم اضافی را دور از دید قرار داده باشید.

زیرپله-خانه-های-کوچک22

زیرپله-خانه-های-کوچک23

زیرپله-خانه-های-کوچک24

زیرپله-خانه-های-کوچک25

شما کدام یک از این ایده ها را بیشتر می پسندید؟ شما هم همیشه بهترین استفاده را از کمترین فضاها می کنید؟ اگر پیشنهاد دیگری داری حتما با ما در میان بگذارید

برچسب ها: ، ، ،

نظر شما ...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • پاسخ دادن رکسانا:

  سلام سحر عزیز
  بسیار زیبا بودن من که واقعا لذت بردم
  میخواستم خواهش کنم درمورد آپارتمان هایی که ورودی طویلی دارن منظورم کریدور هست هم راهنمایی کنید
  ورودیه آپارتمان من حدود 3 متر و نیم هست که بعد از تمام شدن سمت راست آشپزخانه و شروع پذیراییه لطفا بفرمایید که چه دکوری باید استفاده کنم ؟ ضمنا من از قالیچه طرح ترکمن استفاده کردم . ممنونم

  • پاسخ دادن admin:

   سلام رکسانا عزیز
   ممنون از شما که نظرتون رو برامون گذاشتید دوستان در حال تهیه مطلب مورد نظر شما هستند و به زودی می تونید مطلب را در سایت مطالعه کنید