انتخاب تخت خواب دو طبقه برای بچه ها

نوشته ۳ نظر مطرح شده

انتخاب تخت خواب دو طبقه برای بچه ها

زمانی را به یاد می آورید که تخت های دو طبقه ناراحت و فلزی بودند و در سرباز خانه ها استفاده می شدند و به هیچ وجه حاضر نبودید بچه هایتان را در آن ها بخوابانید؟ احتیاجی به گفتن نیست که بالا و پایین رفتن از طبقه ی دوم واقعا دردسر بود. اما حالا با وجود تخت های دو طبقه پله دار و یا با نردبان آن ها به گزینه ای مناسب برای اتاق فرزندانتان تبدیل شده اند. از این همه تنوع و مدل های جدید موجود در بازار متعجب خواهید شد و شاید همین کمی انتخاب را برایتان سخت کند.

چه به دنبال خرید تخت دو طبقه باشید و چه نیاز به نکاتی در مورد آن ها داشته باشید، باید این مطلب را بخوانید.

انتخاب تخت خواب دو طبقه برای بچه ها

تخت خواب دو طبقه مناسب را برای فرزندانتان انتخاب کنید

مطمئن شوید که در اتاق فضای کافی برای تخت دو طبقه دارید:

درست است که تخت دو طبقه گزینه ی مناسب برای اتاق بچه ها است ولی باید قبل از تهیه ی آن ها اول مطمئن شوید فضای کافی برای این تخت ها در خانه دارید یا نه. یکی از زیبایی های این تخت ها این است که امکان استفاده از فضای عمودی را می دهد. ولی باید فضای افقی لازم برای حرکت بدون خطر در اطراف تخت را هم در نظر بگیرید. یادتان باشد که تخت ها دو طبقه علاوه بر قسمت های اصلی بخش هایی مثل نردبان، پله، کشو و … دارند که فضای بیشتری اشغال می کنند. پس باید اطمینان حاصل کنید که در اتاق خواب جای کافی برای همه ی این ها وجود دارد. همیشه در اطراف پله ها فضایی خالی را در نظر داشته باشید تا بچه ها بدون دردسر و ایمن از آن ها بالا و پایین بروند.

انتخاب تخت خواب دو طبقه برای بچه ها

این پله اجازه ی دسترسی به هر دو تخت طبقه ی بالا را می دهد

امکان دسترسی کودکتان به طبقه ی بالای تخت را در نظر داشته باشید

وقتی برای خرید تخت دو طبقه می روید فرزندتان را هم همراه خود ببرید و یا حداقل مطمئن شوید می توانند از تخت انتخابی شما به خوبی استفاده کنند. از طریقه ی دسترسی به طبقه ی دوم تخت کاملا آگاه باشید و مشکلات ممکن آن برای فرزندتان را پیش از وقوع هر حادثه ای پیش بینی کنید. پله های خیلی کم عرض و یا پله هایی که دور از دید هستند می توانند تهدید هایی برای سلامتی فرزندتان باشند.

در صورت امکان قبل از خرید از کودکتان بخواهید تخت را تست کند. از بودن دستگیره و نرده های مناسب در هنگام بالا رفتن از تخت هم مطمئن شوید. خیلی از تخت های دو طبقه جایی برای گرفتن در هنگام بالا رفتن از تخت ندارند. این تخت ها برای نوجوانان یا بچه های بزرگتر طراحی شده اند که در بالا و پایین رفتن از آن ها مشکلی نخواهند داشت.

انتخاب تخت خواب دو طبقه برای بچه ها

مطمئن شوید که پله ها برای بچه ها در هر سنی مناسب هستند

انتخاب تخت خواب دو طبقه برای بچه ها

اگر پله ها نرده ها و دستگیره ی مناسبی ندارند طبقه ی بالا را به فرزند بزرگترتان بدهید

کدام سبک تخت دو طبقه به خانه شما و سبک کلی آن می آید؟

تخت های دو طبقه تنوع فراوانی در شکل، سبک و اندازه دارند. بعضی از آن ها دو طبقه تخت دو نفره هستند و یا طبقه ی پایین آن ها دو نفره و طبقه ی بالا یک نفره است. بعضی هم میز تحریر و یا بخش های دیگری در زیر تخت بالایی دارند که برای اتاق های کوچک مناسب اند.

انتخاب تخت خواب دو طبقه برای بچه ها

می توان به جای پله از نردبان استفاده کرد تا در فضا صرفه جویی شود

در هر حال داشتن تخت دو طبقه در خانه هیجان انگیز است وچه شما آن ها را آماده بخرید و سر هم کنید و چه طرح مختص خودتان را سفارش دهید، گزینه های فراوانی پیش رویتان قرار دارد. وقتی در مورد سبک تخت ها تصمیم گرفتید مطمئن شوید برای فرزندانتان امن باشند و فضای کافی در اطراف پله ها و نردبان را هم فراموش نکنید.

نظر شما در مورد این تخت ها چیست؟ فکر می کنید چه نکات دیگری را باید در هنگام تهیه ی آن ها برای بچه ها در نظر داشت؟ نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید….

برچسب ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

نظر شما ...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *