ایده های ساخت رخت آویز به دست خودتان

نوشته اولین نفری باشید که نظر میفرسته

ایده های ساخت رخت آویز به دست خودتان

بعضی ها می گویند: خانه جایی که کلاهت رو اونجا آویزون می کنی! البته تما کسانی که این اصطلاح رو باب کردن به این فکر کرده بودند که جایی برای آویزان کردن لباس ها وجود داره.نگران نباشید! اگر رخت آویز ندارید باید بگم امروز روز شانستون هست! چون ما برایتان 12 ایده ی معرکه برای ساخت رخت آویز به دست خودتان را در سایت قرار داده ایم تا کلاهتون، کت، روسری، کیف، کلید و خیلی وسایل دیگرتان را آنجا آویزان کنید. امیدوارم از این مجموعه ی جالب لذت ببرید و ایده بگیرید.

رخت آویزهای چوبی

اولین پروژه که توسط سایت Lowes معرفی شده است، با چسباندن چند تکه چوب و خم کردن آن ها برای شکل دادن پایه و سر رخت آویز شکل گرفته است. این کار با استفاده از یک قالب خم کاری ساده و دست ساز صورت گرفته. شاید برای ساختن این به کمی صبر و فضای کافی و مناسب احتیاج داشته باشید.اما نتیجه ی نهایی واقعا ارزشش را دارد چ.ن واقعا زیبا و متفاوت است.

ایده های ساخت رخت آویز به دست خودتان

اگر به دنبال طرحی مینیمال برای یک رخت اویز می گردید، پس از این پروژه ی دست ساز بیشتر خوشتان خواهد آمد. ابتدا باید چند تیرک چوبی بلد تهیه کنی. سپس کمی طناب بخرید و این تیرک ها را به هم ببنید و آن ها را به صورت مارپیچ در آورید. به همین راحتی! با کمک این رخت آویز شیک می توانید فضایی متفاوت و جالب بیافرینید که کمی رنگ و لعاب هم دارد. با خلاقیت خودتان میتوانید آن را تغییر دهید و مطابق سلیقه ی خودتان کنید.

ایده های ساخت رخت آویز به دست خودتان

یکی دیگر از رخت آویز های ساده ولی همچنان زیبا، این رخت آویز ساخته شده توسط CONCRETEHAUS است. قبوله قبوله! شاید این رخت آویز یک پروژهی خود ساخته ی واقعی نباشه ولی به نظر من نمونه ای جالب از یک طرح ساده ی قابل تهیه است که می تواند در خانه ی شما خودنمایی کند. چه پایه ی بتنی آن را بخرید و چه آن را خودتان بسازید و چند تکه چوب درونش قرار دهید، نتیجه رخت آویزی شیک، صنعتی و ساده خواهد بود.

ایده های ساخت رخت آویز به دست خودتان

تغییر کارکرد وسایل عادی

یکی از علاقمندی های من در زمان ساخت وسایل برای خودم، استفاده از وسایل در غیر جای خودشون هست! اگر بتوانید ساختارهای معمول در استفاده از مواد و وسایل را بشکنید آن وقت است که به یک فرد خلاق و نوآور تبدیل شده اید. در پروژه ی بعدی خواهید دید که چطور از یک پارو و چند قلاب می توان به عنوان رخت آویزی ساحلی استفاده کرد.

ایده های ساخت رخت آویز به دست خودتان

“زباله ی یکی می تونه گنج دیگری باشه” من مطمئنم اون فرد اول حتما حسابی از کارش پشیمان می شد اگر می دید یکی با تاج تختش این رخت آویز جالب رو ساخته! Shannon Quimby با استفاده از یک تاج تخت که در کنار خیابان پیدا کرده بود، این رخت آویز دیدنی و در عین حال کاربردی را ساخته که قابلیت استفاده کردن به عنوان صفحه ی پیغام های خانوادگی را هم دارد.

ایده های ساخت رخت آویز به دست خودتان

رخت آویز بعدی ما توسط Save It For a Rainy Day ساخته شده. به سادگی با کمک تعداد زیادی خط کشی چوبی که به هم چسبانده شده اند، پشتی رخت آویزش را آماده کرده است. شکل قدیمی و بامزه ی این رخت آویز واقعا جالب است.

ایده های ساخت رخت آویز به دست خودتان

تا به حال به مغازه های مبلمان سازی رفتید و تا به حال چشمتان به دستگیره های متنوعی که برای دراور ها دارند افتاده؟ خب اگر این باز این توفیق نصبتان شد، حتما چند تا از آن هایی را که دوست دارید با خود به خانه بیاورید تا با آن ها رخت آویزی زیبا و شیک مثل این بسازید. این رخت آویز مرکز توجهی زیبا و هوشمندانه در نزدیکی در ورودی خواهد بود.

ایده های ساخت رخت آویز به دست خودتان

پروژه ی بعدی ما با استفاده از شاخه های چوب ساخته شده است. دیگه چی کم هزینه تر از این! بعد از آن که چند تا شاخه ی مناسب جمع آوری کردید و آن ها را به شکلی که دوست داشتید بریدید، با رنگ هایی که دارید آن ها را هر جور که دوست دارید رنگ امیزی کنید و به یک تخته ی به درد نخور بچسبانید. رخت آویز شما اماده است!

ایده های ساخت رخت آویز به دست خودتان

سادگی و ظاهر کم پیرایه ی این رخت آویز باعث شده تا آن را در این مجموعه داشته باشیم.تخته های قدیمی ای که در انباری تان نگه داشته اید را بردارید و با دریل رو ان سوراخ هایی زاویه دار ایجاد کنید تا میخ ها یا تکه چوب ها با زاویه و به راحتی روی آن قرار بگیرند. با استفاده از رنگ های روشن می توانید سر چوب ها را رنگ آمیزی و زیبا تر کنید.

ایده های ساخت رخت آویز به دست خودتان

ایده های ساخت رخت آویز به دست خودتان

وقت شوخی و خنده است!

اگر بخواهیم صادق باشیم، معمولا رخت آویز ها در دکوراسیون بخشی خنثی و کم اهمیت بوده اند. خوشبختانه امروز با معرفی این پروژه ها به شما ما خلاف آن را ثابت کردیم. به خصوص در پروژه ها بعدس خواهید دید که این قسمت از وسایل خانه چقدر می توانند بامزه باشند. Martha Stewart این رخت آویز را برای اتاق بچه ها با کم دم حیوانات ساخته است.

ایده های ساخت رخت آویز به دست خودتان

وقتی به یک جا کلیدی فکر می کنید، چه چیز مانند قفلی که کلیدها به آن ها می خودند به ذهنتان می رسند؟ Kara Paslay Designs با کمی خلاقیت و هوسمندی این رخت آویز و جاکلیدی را بااستفاده از قفل ها در ساخته است و آن ها را به تخته ی باقی مانده از یک در قدیمی چسبانده است.

ایده های ساخت رخت آویز به دست خودتان

وقتی که دارید رخت آویز مخصوص به خودتان را می سازیدف راه های زیادی وجود دارد که آن را به بخشی مهم در اتاق تان تبدلی کنید. رخت آویز بعدی ما با کوک زدن نخ های رنگی در یک تخته ی میخ کوبی شده ی قدیمی به رنگ سفید ساخته شده است.

ایده های ساخت رخت آویز به دست خودتان

کی فکرش رو می کرد که رخت آویز ها می توانند تا این اندازه جالب باشند؟ تا به حال شده شما برای خانه تان رخت آویز بسازید؟ می توانید تصویر رخت آویز خودتان را در قسمت نظرات با ما و دوستانتان به اشتراک بگذارید.

برچسب ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

نظر شما ...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *