انتخاب بهترین رنگ دکوراسیون داخلی

نوشته اولین نفری باشید که نظر میفرسته

رنگی که در اتاقتان استفاده می کنید، متناسب با شخصیت شما است.  بهترین رنگ دکوراسیون داخلی خانه یا فضای کار شما باید بر اساس روحیه شما انتخاب شود. در حالی که خیلی از ما زمان زیادی را برای انتخاب رنگ نمی گذاریم ، رنگ می تواند زندگی روزانه ما را کاملا متحول کند. رنگ اتاق می تواند روحیه و افکار ما را تحت تاثیر قرار دهد. بسته به این که چه سن، جنسیت،سنخ روانی و پیش زمینه فرهنگی داشته باشیم،و یا در چه شرایط آب و هوایی زندگی کنیم، رنگ با روشهای مختلفی بر ما تاثیر می گذارد.بر همین اساس مشاوران شرکت برای مشاوره انتخاب رنگ دکوراسیون داخلی برای خونه،مغازه ، مطب، شرکت ، دفتر از حضور یک متخصص در زمینه مرتبط روانشناسی در جلسات حضوری استفاده می کنند تا انتخاب رنگ مختص شما و اهداف کاری شما باشه.

تاثیر سطوح رنگی در کف

سطوح رنگی در کف

اگر هنوز تمایلی به مشاوره ندارید مطلب زیر تا حدود زیادی می تونه راهنمای شما برای انتخاب رنگ باشه.

انتخاب خانواده ی رنگ :

برای داشتن خانه ایی زیبا نیازی نیست که نگران پروسه ی انتخاب رنگ باشید؛ چرا که این پروسه همواره در دسترس شما خواهد بود، اگرچه گاهی دور و مبهم به نظر می رسد.زیبایی رنگهایی که انتخاب می کنید ، در این است که آنها معرف سلایق و خصوصیات شما می  شوند. نکته در چگونگی استفاده از رنگ ها و رسیدن به یک ترکیب زیبا و جذاب است.برای مبتدی ها این مرحله از کار می تواند ترسناک به نظر برسد؛ چرا که رنگ به طور مرموزی توانایی تغییرشکل و سایز وسایل خانه و اتاقها را دارد.انتخاب رنگ کار سختی نخواهد بود اگرشما بعضی از نکات کلیدی را درباره ی رنگ و تاثیرات آن بدانید. برای اینکه در مورد رنگ بیشتر بدانید ، با کلیک روی عناوین روبرو مطالب قبلی در مورد رنگ رو مطالعه کنید دکوراسیون داخلی منزل با استفاده از رنگ آبی تیره ، رنگ مناسب برای اتاق خواب کودک چیست؟ ،استفاده از رنگ بنفش در دکوراسیون مدرن ، روش های کم هزینه برای وارد کردن رنگ به خانه ،  چه موقع از رنگ نارنجی در اتاق ناهارخوری استفاده کنیم؟

دکوراسیون آشپزخانه با رنگ صورتی

آشپزخانه با رنگ صورتی

سطوح رنگی روی دیوار در دکوراسیون ناهار خوری

سطوح رنگی روی دیوار

 رنگ دکوراسیون داخلی را آگاهانه انتخاب کنید!

به خاطر داشته باشید که هر رنگ تاثیر روانشناختی خود را دارد. درباره نوع تاثیری که رنگ بر روی شما می گذارد، دقیق شوید؛ چرا که می تواند احساسات کاملا متفاوتی از آرامش تا خشم را  در شما زنده کند. بنابراین برای ایجاد محیطی آرام و لذت بخش درانتخاب رنگ دقت کنید. بعضی از رنگها در سطوح بزرگ می توانند تاثیر معکوس بر روحیه و خلق و خوی شما بگذارند.

تاثیر رنگ  سبز وآبی در دکوراسیون داخلی

تاثیر رنگ دکوراسیون داخلی

رنگ قرمز و تاثیر آن در رستوران

تاثیر رنگ در رستوران

ترکیب بندی رنگ دکوراسیون داخلی

ترکیب بندی رنگ دکوراسیون داخلی

کدام رنگ در ایجاد حس مورد نظرتون در دکوراسیون داخلی به شما کمک خواهد کرد؟

سعی کنید جواب روشن و مشخصی برای این سوالات پیدا کنید. اگر برایتان سخت است، مجلات و کتابهای طراحی را ورق بزنید، از سایتها و وبلاگها باز دید کنید؛ دنبال ایده ها باشید. راه دیگر برای انتخاب رنگ دکوراسیون داخلی استفاده ازرنگهای موجود در پارچه های اطرافتان، مثل: فرش، موکت، رویه مبلمان، پرده و رنگهای کاشی ، سرامیک است. چرا که آنها دامنه محدودتری نسبت به رنگهای ساختمانی دارند و انتخاب را آسان تر می کنند. پس بعد از انتخاب اولیه رنگ، نگاهی به نمونه های رنگ بیندازید و تغییرات نهایی را اعمال کنید. اگر تعداد انتخابها زیاد هستند، تعداد آنها را به سه تا چهار رنگ محدود کنید؛ چرا که استفاده از تعداد زیاد رنگ باعث شلوغ و بی نظم شدن فضا می شود. رنگ ابزاری است که با هزینه پایین و خیلی سریع می تواند شکل اتاق شما را تغییر دهد، پس به شما امکان تغییر و تجربه می دهد.

رنگ صورتی در دکوراسیون رستوران

رنگ صورتی در دکوراسیون رستوران

رنگ دکوراسیون داخلی رستوران

رنگ دکوراسیون داخلی رستوران

رنگ اتاق کودک

رنگ اتاق کودک

خطوط رنگی در دکوراسیون داخلی

خطوط رنگی در دکوراسیون داخلی

ناهارخوری با رنگ تیره

ناهارخوری با رنگ تیره

مترجم: فیروزه فقهی

تنظیم کننده: سوده صوفی

با ما همراه باشید تا در مورد تاثیر هر رنگ در مطلب بعدی مطالبی به روز و کابردی بخونید تا بیشتر بدانید وبهتر انتخاب کنید.

در مورد تاثیر رنگ نطر شما چیه؟ چه رنگی شما رو هیجان زده می کنه و چه رنگی به شما آرامش میده؟

نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید؟

برچسب ها: ، ، ،

نظر شما ...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *