مزایای استفاده از لامپ های LED (به سفارش شما)

نوشته ۳ نظر مطرح شده

مزایای استفاده از لامپ های LED

تقریبا همه ی ما می دانیم که لامپ های ال ای دی خوب هستند. ولی وقتی از ما در مورد دلایل خوب بودن آن ها سوال می شود دلایلش را به درستی نمی دانیم. استفاده از چراغ های ال ای دی مزایای فراوانی دارد که در ادامه در مورد آن ها صحبت خواهیم کرد.

چراغ هایی مناسب بدون مصرف زیاد انرژی

مزایای استفاده از لامپ های LED

آنچه که اکثر مردم در مورد این لامپ ها به شما خواهند گفت، این است که چراغ های LED  ارزان و مناسب اند. اما در واقع قیمت خود لامپ های ال ای دی کمی بیشتر از لامپ های دیگر است. ولی از آنجا که مصرف انرژی کمی دارند، در هزینه ها صرفه جویی می شود. چراغ های ال ای دی یک سی ام لامپ های معمولی گداخته انرژی مصرف می کنند.

ابعاد

مزایای استفاده از لامپ های LED

یکی دیگر از ویژگی های مخصوص چراغ ها ال ای دی ابعاد آن ها است. لامپ های LED کوچک هستند و می توانید آن ها را در فضاهایی به کار ببرید که چراغ ها معمولی در آن جای نمی گیرند.

عمر چراغ های ال ای دی

مزایای استفاده از لامپ های LED

یکی دیگر از مزایای ال ای دی این است که آن ها عمری طولانی، یعنی بین 30000 تا 50000 ساعت، دارند که از لامپ های معمولی که حدود 1000 تا 2000 ساعت عمر می کنند بسیار بیشتر است. حتی CFL ها (لامپ مهتابی متراکم. همان لامپ های کم مصرف) هم با عمر 8000 تا 10000 ساعت به گرد پای ال ای دی ها نمی رسند! این هم یکی دیگر از دلایلی است که نشان می دهد خرید ال ای دی، حتی با هزینه ی اولیه ی بیشتر، به صرفه تر از تهیه ی دیگر چراغ ها است.

عدم تولید گرما

مزایای استفاده از لامپ های LED

همان طور که حتما می دانید لامپ های گداخته نه تنها نور، بلکه گرما هم تولید می کنند. در واقع 90 درصد از انرژی آن ها به این شکل هدر می رود! حتی لامپ های فلورسنت هم 80 درصد از انرژیشان را به صورت گرما از دست می دهند. اما لامپ های ال ای دی خنک می مانند و این یکی دیگر از مزایای بی نظیر آن ها است.

نور سفید

مزایای استفاده از لامپ های LED

همان طور که می دانید لامپ های مختلف رنگ های مختلفی دارند. مثلا لامپ های گداختی معمولا رنگ زرد دارند که در برابر رنگ سرد سبز و یا آبی فلورسنت، گرم به حساب می آید. لامپ های ال ای دی نور سفیدی دارند که باعث می شود اشیای اطراف را همان طور که هستند نشان بدهد. برای تغییر دادن نور آن ها هم مشکلی به وجود نخواهد آمد.

مزایای استفاده از لامپ های LED

همه ی آنچه در مورد مزایای ال ای دی گفته شد شگفت انگیز اند؛ ولی باید همیشه مراقب باشید که لامپ ال ای دی مناسب و استاندار تهیه کنید. اگر چراغی بخرید که به درستی طراحی نشده باشد، دیگر دوام و کیفیت لازم را نخواهد داشت. به همین خاطر باید با کیفیت ترین ال ای دی ها را پیدا کنیدکه شاید هزینه ی اولیه ی بیشتری داشته باشند ولی همان طور که دیدید در دراز مدت این هزینه جبران می شود.

نظر شما در مورد این لامپ ها چیست؟ آیا شما از لامپ های ال ای دی در منزلتان استفاده می کنید؟ فکر می کنید آن ها چه مزایای دیگری دارند که ما به آن ها اشاره نکردیم؟ نظراتتان در این رابطه را با ما به اشتراک بگذارید…

برچسب ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ،

نظر شما ...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • پاسخ دادن بابک:

    از نظر بهداشتی لامپهای ال ای دی تو چه جایگاهی قرار دارن آیا برای سلامت ما خطری ندارن؟

  • پاسخ دادن asie:

    aaaaaaaaliiiii boood!