نکات اصلی چیدمان دکوراسیون منزل

نوشته یدونه نظر

یکی از رازهای ایجاد تغییر در دکوراسیون داخلی،تغییر در چیدمان بود.یادگیری نکات اصلی چیدمان دکوراسیون منزل فرصتی است تا درخونتون احساس آرامش و رضایت کنید.

در این مجموعه نکات اصلی چیدمان در قالب ده قانون پایه آورده شده است.این قوانین به شما کمک خواهد کرد:

اشکالات چیدمان دکوراسیون منزلتان چیست؟

چگونه اشکالات چیدمان رابرطرف کنید؟

از کجا شروع  کنید؟

چطور انتخاب هایتان را الویت بندی کنید؟

این نکات به شما کمک می کند نه تنها اشکالات چیدمان دکوراسیون منزلتون رو تخصصی بفهمیدبلکه بتونید اشکالات رو برطرف کنید.

عملکرد فضا :

به نوع کاربری اتاق وتعداد افرادی که از اتاق در حالت معمول استفاد ه می کنند ، دقت کنید.اهمیت این مساله در این است که می توانبد نوع مبلمان و تعداد آن را مشخص کنید.

چیدمان دکوراسیون منزل مدرن3

چیدمان دکوراسیون منزل مدرن

 نقطه کانونی اتاق:

نقطه کانونی اولین منطقه ای است که به محض ورود به اتاق توجه شما را جلب می کند.مثل شومینه،تلویزیون،… آن را پیدا کنید.حالا مبلمان را جاسازی کنید.معمولا قطعه بزرگتر مقابل نقطه کانونی قرار می گیرد.
اگر می خواهید در اتاق تلویزیون نگاه کنید ،فاصله بین مبل وتلویزیون باید حداقل 3 برابر سایز صفحه تلویزیو ن باشد(ترسیم قطر ها)بنابراین اگر تلویزیون شما 40 اینچ باشد ،مبل شما باید 3 متر با تلویزیون فاصله داشته باشد.

چیدمان دکوراسیون منزل

چیدمان دکوراسیون منزل

الویت بندی در چیدمان :

ابتدا بزرگترین قطعه را در اتاق جاسازی کنید.مثلا مبلمان بزرگ اتاق نشیمن یا تخت در اتاق خواب ،که معمولا مقابل نقطه کانونی قرر می گیرد.فاصله  20 تا 30 سانتی متری مبل و صندلی ها از یکدیگر فضای مناسبی جهت گفتگو ایجاد می کند.به جز مواردی که اتافق خیلی کوچک باشد.

چیدمان اتاق پذیرایی

چیدمان اتاق پذیرایی

 چیدمان متقارن:

معمولا این نوع چیدمان برای فضاهای رسمی مانند پزیرایی استفاده می شود،و چیدمان های غیر متقارن به فضای شما حالت خودمانی تری می دهد.

چیدمان دکوراسیون منزل سنتی

چیدمان دکوراسیون منزل سنتی

 چیدمان بر اساس ترددها:

به ترددها فکر کنید.راه هایی که برای کرود وخروج لازم داریم.ترددها نباید با گذاشتن قطعات بزرگ بسته شوند.

عرض مسیرهای تردد بین حداقل 75 سانتی متر تا حداکثر 120 سانتی متر ، بسته به اندازه و کاربرد فضا،متفاوت است.

سعی کنید چیدمان به گونه ای باشد که بتوان در اطراف آنها حرکت کرد،نه از وسط آن وقتی که عده ای مشغول صحبت هستند.اگر ترددها از وسط اتاق می گذرند ،بهتر است که دو فضای کوچکتر نشیمن داشته باشیم ،تا یک فضای بزرگ در وسط آن.

چیدمان دکوراسیون منزل سنتی

چیدمان دکوراسیون منزل سنتی

 تنوع مبلمان و وسایل دکوری:

سایز مبلمان را متفاوت در نظر بگیرید،تا چشمان شما در اتاق گردش کند.وقتی یک قطعه بزرگ یا بلند را در یک اتاق قرار می دهیدفبا قرار دادن قطعه دیگری با همان سایز در سمت دیگر به چیدمان تعادل ببخشید.از کنار هم قرار دادن دو شیئ بلند در کنار هم خودداری کنید.

چیدمان دکوراسیون منزل

چیدمان دکوراسیون منزل

تضاد(کنتراست) در جزییات دکوراسیون داخلی:

خطوط صاف ونوک تیز را با خطوط منحنی در کنار هم قرا دهید.اگر میلمان شما مدرن و با خطوط صاف یا گوشه دار است ،آن زا با یک میز گرد کامل کنید. اکر در مبلمان شما از خطوط منحنی استفاده شده ، یک تکه گوشه دار هم به آن اضافه کنید.

مثلا مبلمان استیل با منبت کنا ریک صندلی تمام پارچه، یک صندلی پایه دار کنار یک میز بدون پایه ،یا یک مبل تمام پارچه کنار یک میز با پایه های بلند منبت کاری شده

چیدمان دکوراسیون منزل مدرن

کنتراست در خانه

سهولت در استفاده برای کاربران خانه:

کنار هر مبل باید یک میز با فاصله مناسب وجود داشته باشد.مطمئن شوید که مبلمان شما از نظر اندازه دارای تناسب  باشند.کنار هر صندلی که برای مطالعه در نظر گرفته شده،یک لامپ پایه دار قرار دهید.برای ایجا د فضایی برای حرکت پاها،میز جلوی مبل باید حداقل 25 تا 45 سانتی متر از صندلی فاصله داشته باشد.

چیدمان دکوراسیون منزل لوکس

چیدمان دکوراسیون منزل لوکس

مسیر گردش :

در اتاق ناهار خوری هر طرف میز ناهارخوری باید حداقل 120 سانتی متر از دیوارها یا از چیدمانهای دیگر فاصله داشته باشد.اگر یک طرف میز ناهار خوری مسیر تردد نداشته باشیم،این اندازه می تواند 90 سانتی متر باشد.حداقل فاطله تخت ار ورودی 90 سانتی متر است.

چیدمان دکوراسیون منزل مدرن

تردد در دکوراسیون منزل مدرن

پلان :

خوب خسته نباشید! قبل از هر تغییر و جابجایی در وضعیت فعلی ، جابجایی ها را روی  پلان نشان دهید. اتاق را رولوه کنید.پنجره ها ، درها ، تهویه مطبوع ووسایل الکتریکی را روی پلان جانمایی کنید.سپس روی یک کاغذ شطرنجی چیدمان پلان را بکشید.می توانید از برنامه های آنلاین ،برای کشیدن فضا و تست کردن چیدمان های مختلف استفاده کنید.این قسمت بیشتر از اینکه قسمتی از کارتان باشد،جنبه تفریحی برایتان خواهدداشت پس لذت ببرید.

پلان چیدمان منزل

پلان چیدمان منزل

برچسب ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ،

نظر شما ...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *