خانه » DIY » ایده تزیین دیوار اتاق به دست خودتان
ایده تزیین دیوار اتاق به دست خودتان

ایده تزیین دیوار اتاق به دست خودتان

 ایده تزیین دیوار اتاق به دست خودتان

وقتی به دیوارهای خالی نگاه می کنید در این فکر هستید که چطور آن ها را از این سادگی دربیاورید؟ اثار هنری با کیفیت به سختی بدست می آیند و معمولا گران قیمت اند…پس چرا خودتان دست به کار نمی شوید؟ با مواد اولیه ی صحیح و ایده ای مناسب می توانید به بهترین نتیجه برسید و دیوارهایتان را تزیین کنید. اگر از هزینه ی بعضی اثار هنری برنمی آیید یا نمی توانید تزیینات مناسب برای خانه ی خودتان را پیدا کنید، پیشنهادهایی که در ادامه می آیند ساده و جذاب و مناسب شما هستند.

برای تزیین دیوارهای خود از هیچ متریالی غافل نشوید!

با چیزهایی شروع می کنیم که راحت تر در دسترس اند. یک طرح جذاب، استفاده از لوله های دستمال کاغذی برای خلق آزین سه بعدی دیواری است. لوله ی کاغذی را به صورت استوانه های کوتاه در آورید و آن ها را متناسب با شکلتان تا کنید تا به این طرح های جذاب برسید.

paper towel roll diy art ایده تزیین دیوار اتاق به دست خودتان

لوله های دستمال کاغذی

اگر شکل های گل دار را بیشتر می پسندید می توانید آن ها را به شکل گل در کنار هم قرار دهید. همان طور که می بینید، این لوله ها با رنگ مقوایی خودشان هم بسیار جذاب اند.

DIY paper towel roll wall art ایده تزیین دیوار اتاق به دست خودتان

لوله های دستمال کاغذی برای تزیین دیوار

ایده ی بعدی استفاده از کاغذ شیرینی است! تصویر زیرنحوه ی استفاده از ورقه های کنفی و کاغذ شیرینی با دو اندازه متفاوت، برای آراستن دیوارهای خانه را نشان داده است. تصور کنید که این شکل های جذابی که کاغذهای شیرینی دارند، با رنگ هم همراه شود!

DIY cupcake wrapper wall art ایده تزیین دیوار اتاق به دست خودتان

تزیین دیوار با کاغذ شیرینی

می توانید از پونز های رنگی هم برای چسباندن این کاغذ ها استفاده کنید. در این تصویر، کاغذ ها گلبرگ و پونز ها مرکز هر گل شده اند. فکر می کنید شما هم ایده های دیگری برای استفاده از این مواد ساده دارید.

DIY cupcake wrapper and thumbtack wall art ایده تزیین دیوار اتاق به دست خودتان

کاغذ شیرینی و پونز

بعد از این که در ماست را کاملاً تمییز کردید، آن را در ظرف رنگ کنید و به دیوار بزنید تا طرح هایی مدرن و حبابی برای دیوارتان داشته باشید! نتیجه ی کار روی شیشه ی پنجره در زید دیده می شود. اما اجرای آن روی بوم هم به همین میزان جذاب خواهد بود. سفید روی سفید به نظر فوق مدرن می آید. اما تجربه کردن با رنگ ها را هم از یاد نبرید.

DIY bubble art ایده تزیین دیوار اتاق به دست خودتان

جلوه ی حبابی روی پنجره ها

فقط به یک سیب زمینی کوچک و کیم رنگ احتیاج دارید! صاحب خانه ی تصویر زیر، که در پاریس واقع شده، برای تزیین چنین دیواری، اگر ایده ی استفاده از سیب زمینی نبود، باید بسیار هزینه می کرده.

DIY potato print art ایده تزیین دیوار اتاق به دست خودتان

هنر سیب زمینی!

و اما استفاده از چند تابلو…یک راه ساده چسباندن نقشه های معمولی است که از هر مغازه ای هم قابل تهیه است.

DIY map wall art ایده تزیین دیوار اتاق به دست خودتان

نقشه برای تزیین دیوار

استفاده از شکل های گل دار

با کمی کاغذدیواری و سر زدن به مغازه ی تعمیرات خانگی، ایده های جدیدی برای اجرا خواهید داشت. مثل این تزیینات که با آزین های گچی دیواری به وجود آمده.

diy wall art ceiling rosettes ایده تزیین دیوار اتاق به دست خودتان

تزیین دیوار با شکل های گل دار

اگر به کاغذدیواری علاقه دارید اما نمی خواهید تمام دیوارتان را با آن ها بپوشانید، بخش هایی از دیوارتان را با طرح یا رنگی متفاوت قاب کنید.

diy wallpaper panel ایده تزیین دیوار اتاق به دست خودتان

پانل های دیواری از کاغذدیواری

اگر هم نمی توانید تصمیم بگیرید که کدام کاغذدیواری را می پسندید، از ترکیب آن ها استفاده کنید.

diy wallpaper mosaic ایده تزیین دیوار اتاق به دست خودتان

ترکیب چند کاغذدیواری

دیوارهایتان راخودتان نقاشی کنید

اگر فقط قلمو را بردارید، خواهید دید که چه گزینه های فراوانی برای رنگ کردن دیوارتان دارید. در تصویر زیر، با ساختن شابلون، رنگ ها با این صورت روی دیوار قرار گرفته اند.

diy chevron wall art ایده تزیین دیوار اتاق به دست خودتان

تزیین دیوار با طرح زیگزاگ

می توانید روی جعبه ی کفش را هم با کاغذهای زیگزاگی ای که خودتان درست کرده اید بپوشانید. نکته ی خوبی که در مورد جعبه های کفش وجود دارد این است که به راحتی می توانید در آن را باز کنید و آن را با پونز به دیوار محکم کنید و بعد در جعبه را ببندید.

diy modern chevron art1 ایده تزیین دیوار اتاق به دست خودتان

طرح دیواری زیگزاگی مدرن

با استفاده از اسپری، از اشیای ک.چ طرح های سایه نمایی روی کاغذ ایجاد کنید و آن ها را در قاب های کوچک در کنار هم قرار دهید.از این شیوه میتوانید برای تزیین اتاق بچه ها استفاده کنید…مخصوصا اگر بتوانید اسباب بازی های کوچک و قدیمی را به عنوان شابلون استفاده کنید.

DIY object silhouette art ایده تزیین دیوار اتاق به دست خودتان

تصویر سایه نمای اشیا

ببینید که چسب های نقاشی چطور می توانند در خلق  یک تابلوی مدرن و هنری استفاده شود!سطح بوم را با الگویی خاص از این چسب های نواری بپوشانید و بعد رنگ ها را روی آن ها بزنید. حالا نوار چسب ها را از تابول جدا کنید تا تابلویی مدرن با مثلث های جورواجور داشته باشید.

DIY geometric painting ایده تزیین دیوار اتاق به دست خودتان

نقاشی هندسی در اتاق پذیرایی

برای ایجاد حالتی تک رنگ می توانید از مقوایی با رنگ روشن و پسب های سفید استفاده کنید. اما این بار نوارها را از تابلو جدا نکنید.

DIY paint and tape wall art ایده تزیین دیوار اتاق به دست خودتان

تابلوی نوارچسبی

طرح های مثلثی در کل برای تزیین دیوارها مد و شیک هستند. به خصوص وقتی با رنگ های چشم گیر همراه شوند.

DIY modern triangle wall art ایده تزیین دیوار اتاق به دست خودتان

طرح مثلثی قاب شده ی دست ساز

ساخت تزیینات دیواری با وسایل کاردستی

چه مواد دیگری را می توانید برای خلق آثار هنری دیواری به کار ببرید؟ شرط می بندیم که به “استایر و فوم” فکر نکرده بودید! خوشبختانه در نمونه ی بعدی به خوبی از این ماده استفاده شده است. استایروفوم را می توان با پارچه پوشانده و با قرار دادن آن ها روی هم به جلوه ای دارای عمق دست یافت.

styrofoam and fabric DIY wall art ایده تزیین دیوار اتاق به دست خودتان

استایروفوم و پارچه

با فوم و قیچی و کمی حوصله می توانید طرح های سایه نمای جالبی برای دیوارتان درست کنید.

DIY silhouette wall art ایده تزیین دیوار اتاق به دست خودتان

تصویر سایه نما برای تزیین دیوار

اگر هنوز درباره ی انجام این طرح ها شک داشتید، مطمئن باشید پروژه ی بعدی ارزش وقت و انرژی ای صرفش می کنید را دارد. فقط به چند برش از چوب های تخته سه لا و یا حتی MDF ، و کمی رنگ دارید.

DIY painted wood wall art ایده تزیین دیوار اتاق به دست خودتان

چوب های رنگی دیواری

با کاغذ کادو یا دستما کاغذی، چسب و رنگ اکریلیک می توانید پانل های زیبایی برای خودتان بسازید.

DIY tissue paper wall art ایده تزیین دیوار اتاق به دست خودتان

پانل هایی با دستمال کاغذی

بیایید کمی از از کلمات و حروف استفاده کنیم! نمونه های زیر از پارچه هایی که به دور حلقه ی سوزن دوزی کشیده شده اند و رنگ سیاه اکرلیک که برای نوشته ها به کار رفته، ساخته شده اند.

DIY embroidery hoop wall art ایده تزیین دیوار اتاق به دست خودتان

حلقه های سوزن دوزی

این بار که به مغازه ی دکوراسیون منزل رفتید، چند نمونه رنگ آن را به خانه بیاورید! البته شاید بیشتر از “چند تا” احتیاج داشته باشید… بسته به این که چه رنگ هایی استفاده می کنید و آن ها را چطور کنار هم قرار می دهید، می توانید جلوه های مختلفی ایجاد کنید و حتی دوری و نزدیکی را با آن ها القا کنید.

paint chip wall art ایده تزیین دیوار اتاق به دست خودتان

چیپس های رنگی روی دیوار

حتی می توانید این نمونه رنگ ها را به شکل های مختلف ببرید و در یک تابلو کنار هم قرار دهید. شاید این پروژه کمی وقت گیر باشد، اما همان طور که می بینید کاملا ارزش و قت گذاشتن دارد.

DIY embroidery hoop wall art2 ایده تزیین دیوار اتاق به دست خودتان

نقاشی برای دیوار با چبپس های رنگی

اگر به جمع آوری بشقاب علاقه دارید، ایده ی بعدی مناسب شما است! بشقاب های چینی و رنگ چینی، همه ی اون چیزی هستن که لازیم دارید. با رنگ ها بشقاب ها را آن طور که می پسندید و به دکوراسیون منزلتان می اید تزیین کنید و بعد ان ها را به صورت گروهی روی دیوار نصب کنید. ببینید که در تصویر زیر رنگ ها چطور با رنگ کوسن ها هماهنگ شده اند.

porcelain plate DIY wall art ایده تزیین دیوار اتاق به دست خودتان

تزیین دیوار با بشقاب چینی

با تزیینی بزرگ برای دیوار که مخصوص کلکسیونرهای کارت پستال است این متن را به پایان می رسانیم. البته این پروژه را با عکس هم می توان انجام داد. تعداد زیاد عکس ها در این مورد اهمیت فراوان دارد و البته چراغ بزرگ و مبل چشم گیر این تصویر هم به خوبی برای این فضا انتخاب شده اند.

DIY postcard wall art ایده تزیین دیوار اتاق به دست خودتان

تزیین دیوار با کارت پستال

خیلی ها از ایده های دیگران برای انجام پروژه های خود ساخته شان استفاده می کنند. شاید به زودی یکی از آثار بالا را در خانه تان داشته باشید. یا شاید دیدن همین تصاویر الهام بخش بوده و ایده ای جدید به شما داده.

درباره‌ی مشاور

۵۶ نظر

 1. سلام
  اون طرح گل با استفاده از دستمال کاغذی رو با چسب روی دیوار بچسبونیم؟ راه دیگه ای جز چسب هست؟ مرسی

  • سلام مهسای عزیز
   این گل ها رو روی یه صفحه مقوایی یا چوبی بچسبونید وبعد روی دیوار نصب کنید که ضمن داشتن یه دکور زیبا آسیبی به پوشش دیوار نرسه و هر وقت هم دوست داشته باشید جای تابلو روعوض کنید

 2. سلام خسته نباشید.من میخواستم راجع به دکور اتاقم ازتون نظرخواهی کنم امکانش هست که عکسش رو براتون بفرستم؟ چون من میخوام اتاقمو رنگ کنم و تا قبل از رنگ زدن واقعا میخواستم با یه آدم وارد مشورت کنم.مرسی

 3. تصاویرتون عالی هستن، ممنون از تصاویر جالبتون

 4. خیلی عالی بودن، واقعا ممنون از مطالبتون

 5. سلام ئاقعا ممنون عالی بود به من خیلی کمک کرد فقط اگه میشه بیشتر دکوراسیون خونه های ایرانی رو بزارید

 6. مرسی
  خیلی زحمت کشیده بودی
  دستت درد نکنه

 7. سلام ممنون از ایده های جالبتون
  من مستاجرم و دیوار پذیرایی کنار دستشویی از پایین تا نیمه های دیوار نم زده و تبله کرده ، می تونید راهنماییم کنید یه کاری برای پوشوندن دیوار که ربطی به صاحب خونه نداشته باشه و دیوار رو هم کامل بپوشونه بکنم؟ ارزونم باشه!

 8. سلام.ممنون ازبرنامتون.کارتون حرف نداره.مرسی

 9. سلام خسته نباشید واقعا عکس های جالبی بود ولی من نمیدونم کدوم از این کارا برای اتاقم مناسبه لطفا راهنماییم کنید عکس اتاقمم براتون میفرستم

 10. مرســــــی عالـــــی بود !!
  ولی خب احساس میکنم اگر یه همچین کارایی برای دیوار اتاقم بکنم،مامانم زندم نمیذاره .. :((
  مرسی خیلی طرح های خوبی بود واقعاً ممنـــــون…

 11. slm dostan.kareton harf nadasht.man 16salame o otagham ba khahar 12 salam moshtarake.hes mikonam otagham kheili bacheganas.ye seri ide lazem daram ke az in halat kharej she.va hazine ziadi nadashte bashe.komakam konid mamnoon misham.

  • سلام فرناز جان
   سبک دکوراسیون به رنگ ها و مدل های وسایل بستگی داره، اگه اتاق بچه گانه است باید دقیق بگید که چه وسایل و رنگهایی بکار رفته که اتاق رو بچه گانه کرده!
   البته از مطالب سایت هم می تونید ایده های خوبی بگیرید.

 12. سلام مهندسان خلاق، عالی بودن، ممنون : )
  ببخشید من میخوام اتاقمو یه تغییرات کوچیک بدم (ارزون تموم شه) احساس میکنم خیلی کسل کننده است و نمیتونم خوب درس بخونم. تصاویری که برا این زمینه گذاشته بودین، فوق العاده بودن ولی راستش بنده در توانم نیس که هم چین اتاقی داشته باشم. میشه یه کم در این زمینه کمکم کنین تا یه سرو سامونی بهش بدم؟ یه اتاق ۱۲ متری با کتابخونه و میز و تخت و کمد دیواری هم رنگ قهوه ای سوخته. متاسفانه بنده با این که مدام تاکید میکردم که از رنگ روشن استفاده کنیم ولی از رنگ تیره استفاده شد و اتاق خیلی کسل کننده شده و متاسفانه اینجایی که ما زندگی میکنیم مهندس طراحی داخلی وجود نداره که بتونیم ازشون کمک بگیریم. بنده میتونم از اتاقم عکس بگیرم و براتون بفرستم تا بفرمایین چیکار کنم؟ موفق باشین

 13. فوق العاده جالب بود.

 14. سلام. من می خوام ورودی خونه رو شبیه اجر نمای قرمز تزیین کنم. ولی نمی دونم چه موادی باید استفاده کنم .میشه راهنمایی کنید؟

 15. سلام؛ وب خوبیه استفاده بردم؛ راستش من اتاقم دیواراش تانیمه سنگ دارن با این حال دوس دارم دیواراشو تزیین کنم خیلی خوشگل؛ دو مقوای بزرگ طرحدار بارنگای قرمز و قهوه ای روشن گرفتم میخواسم راهنماییم کنى چیکاکنم

  • سلام
   ممنون که به سایت ما سر زدید
   شما میتونید از ایده های پست های ما استفاده کنید و دیوارتون رو خودتون تزیین کنید
   یکی از مدل ها رو انتخاب کنید و رو دیوارتو پیاده کنید
   موفق باشید

 16. سلام و خسته نباشین
  ایده های بسیار جالب، متنوع، ساده و کاربردی هستن، واقعا جای قدردانی دارد

 17. سلام دوست عزیز.من نمیدونم اتاقمو چطوری تزیین کنم.اتاق من کوچیکه و۴ * ۳ است که نصف اتاق کمد دیواری زدم.ممنون میشم اگه راهنماییم کنی که از کجا شروع کنم.

  • در دکوراسیون> دکوراسیون انواع خانه> خانه های کوچک نمونه های خوبی برای الهام گرفتن وجود داره. ولی مهم ترین نکته اینه که در این فضاها همه چیز رو ساده نگه دارید و رنگ های تیره به کار نبرید. ایده های بهتر رو تو همین بخشی که گفتم پیدا می کنید.

 18. میشه لطفا منوراهنمایی کنید؟ من میخوام کل یه دیوار اتاقمو کلا بپوشونم حتی شده با کاغذ A3.ولی کاملا پوشیده شه!! وسریع کم هزینه! ممنونم از لطفتون

  • سلام
   یه ایده ای که می تونید اجراییش کنید اینه که با کاغذهای الگو که فکر میکنم دوبرابر a3 هم هستند می تونید این کارو بکنید. این کاغذها خیلی نازک هستند وبراحتی می تونید اون ها رو مچاله کنید تا شکل چروک و نامنظمی بگیرند و بعد اونها رو دوباره باز کنید و به دیوار اتاقتون بچسبونید. و کل دیوار رو با این کاغذهای چروک شده بپوشونید. سعی کنید مرتب و با سلیقه این کارو انجام بدید. مطمئن باشید چیز خوبی از آب درمیاد. البته از کاغذهای دیگه هم می تونید برا این کار استفاده کنید.
   موفق باشید

  • سلام شما میتونید با استفاده از شئنه تخم مرغ و کمی رنگ این کار رو انجام بدین!

 19. سلام خسته نباشید کارتون عالییییییه من میخوام یه دیوار اتاقمو کلا بپوشونم حالا حتی شده با کاغذ A3 یا کاغذ رولی میشه یه ایذه به من بدید واسه سطح کامل یه دیوار؟یا از کجا میشه کاغذ رنگی با طول زیاد بگیرم؟

  • شما می تونید ایده هایی که تو سایت هستند رو متناسب با سلیقه ی خودتون و سبک و رنگ اتاق تون با هم ترکیب کنید و اون جور که دوست دارید از این طرح ها برای اتاق تون استفاده کنید.

 20. ایده های بسیار جالب و متنوعی بود، واقعا جای قدردانی دارد
  عاالی

 21. واقعا سایتتون عالی است. سایت های دیگه طرح هایی میذارن که زیاد قابل استفاده نیست!!!!! اما شما با وسایل ساده طرح های بسیار زیبایی را خلق کردید. ممنونم.

 22. میشه لطفا منوراهنمایی کنید؟میخام برم خونه جدید و تغییر دکوراسیون بدم.مبلامو رنگ بندی بنفش دوست دارم.برای مبل.دیوارها و تابلو ها چه کنم؟مرسی

 23. عالی بود.منتظر طرح های زیباتون هستم.

 24. سلام و خسته نباشید
  سووالی راجع به یک طرح دکوراسیون دارم امکان دارد ایمیلتون را بفرستید تا چند عکس و سووالم رو بفرستم؟

 25. سلام ممنون از سایت بسیار خوبتون اگر مایل بودید به سایت ما هم سربزنید . با تشکر piyazdagh.ir

 26. عالی بودن
  ساده شویم
  مرسی

 27. سلام.عــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــالــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی

  من اون سیب زمینی ودر ماست رو متوجه نشدم؟!

  • سلام دوست عزیز
   برای اجرای اون دو تا از در ماست و مقطع بریده شده سیب زمینی مثل مهر استفاده می کنیم! یعنی مقطع سیب زمینی رو تو رنگ می زنیم و روی سطحمون می کوبیم. در ماست هم همین طور

 28. عالییییییییییی بودن واقعا نمیدونم چطور ازتون تشکر کنم
  فوق العده بود

 29. خیییلی شیک و شکیلن دمتون گرم حساااابی

 30. بسیار زیباو خلاقانه.متشکرم

 31. مرسی خیلی عالی بودن خیلی کمکم کردین ممنون

 32. واااااااااااااااااااااااقعا ایده های جالب ویونیکی بودن
  مر۳۰o0o0o0o0o0o

 33. خیلی قشنگ بود دمتون گرم

 34. so nice . خیلی بهم کمک کردیییییییییییین مرسی

 35. خییییییییییییییلییییییییییییییییییییی خوشملن!!ملسی!!

 36. اینا عالی اند من دنبال همینا بودم واینکه دوتا اولی عالیییییییییییییی بودند^ـ^

 37. عاشقتونم خعلی قشنگه حرف ندارید خیلی به دردم خورد یه دنیا ممنون موفق باشید

  • مرسی دوست عزیز لطف دارید:) اگر به بخش DIY (خودتون انجام بدید یا Do It Yourself) علاقه دارید باید بهتون وعده بدم که منتظر اموزش های بیشتر و بهتر هم باشید:)

 38. خیلی جالب و قشنگ بود مرسی

 39. فقط یه جمله :کارتون محشره

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


سه − 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

بالا