5 راه برای طراحی باغچه کوچک منزل

نوشته یدونه نظر

همه ما احتیاج آرزوی داشتن یه جایی رو داریم که بتونیم دقایق رویایی توی یه جمع صمیمی و دوست داشتنی داشته باشیم.شاید تو خونه خیلی از شما یه حیاط کوچیک باشه که ازش استفاده ای جز انبار کردن وسایل نمیشه.اما همین حیاط بلا استفاده میتونه ما رو به آرزومون نزدیک کنه.بیاین با هم یه نگاهی به این چندتا عکس بندازیم و در مورد حس و حال هر فضا و کارای خوبی که توش شده برای اینکه به یه فضای دلنشین تبدیل بشه صحبت کنیم.

شاید این حیاط کوچیک زمانی یه فضای بی استفاده بوده که فقط وسایل به درد نخور توش نگه داری میشد.اما الان این حیاط ورودی خونه است.یعنی جایی که فضای داخلی و خارجی رو به هم وصل میکنه.
دروازه ورود:این المان خیلی ساده طراحی شده.دو ستون چوبی روی پایه های بتنی قرار داده شدن.بالای این ستونها به سقف چوبی متصل شده که باعث شده مقیاس بسیار مناسبی به ورودی داده بشه.این ستونها از شاخه های پیچک و تاک دعوت میکنن که ازشون بالا بیان و بهشون تکیه بدن.با وجود این سازه، شما دقیقا میدونین از کجا باید وارد حیاط بشین.
کفسازی: کفسازی کاملا مطابق با فضای باز بین دو ستون ورودی طراحی شده.یک ردیف مربع بتنی اضافه شده باعث شده شبکه متناسب 3*6 ایجاد بشه و هارمونی خوبی به وجود بیاد.با این طرح هم راه تعریف شده و هم فضایی درست شده که بشه مبلمانهایی با هدف های مختلف روش قرار داد.
سبزینگی:گلدونهای کناری باعث شدن سفیدی  دیوار بیرونی خونه شکسته بشه. سه گلدون همشکل  با گیاهای متنوع  که روی مکعبای بتنی قرار گرفتن یه نقطه شاخص تو حیاط ایجاد کرده که هر عابری رو درگیر خودش میکنه.

طراحی حیاط

طراحی باغچه کوچک منزل

درسته فضای بزرگی برای میز غذاخوری وجود نداره و صندلی و میز مانع حرکت آزاد توی این حیاط کوچیک شدن ولی فضا واقعا دوست داشتنیه.دیوار سبز یه حریم خصوصی خوبی ایجاد کرده و در ضمن یه زمینه خیلی زیبایی برای نیمکت چوبی به وجود اومده.ترکیب نیمکت با میز و صندلی و کوسن و رومیزی، مکانی گرم و دلنشین برای یه دورهمی 3 نفره صمیمی ایجاد کرده.سنگریزه های روی زمین هم که یک راه حل سریع و عالی برای این فضای دنج و خودمونیه.

طراحی حیاط

طراحی باغچه کوچک منزل

چقد خوبه که از یه حیاط کوچیک نواری بتونیم استفاده کنیم برای زمین بازی.با اینکار به جای نشستن دور تلویزیون و خیره شدن به صفحه بزرگ اون میتونیم یه مسابقه دوستانه داشته باشیم.جعبه های گل کنار زمین خیلی هنرمندانه تونستن طول زمین بازی رو کوتاهتر نشون بدن.با دقت تو جزییات متوجه میشیم که اینجا به همه چی فکر شده.جنس متریال لبه کناری زمین که توپا روی اونا قرار گرفتن با جعبه های چوبی گل کاملا یکیه و این باعث شده هماهنگی خیلی خوبی ایجاد بشه.

طراحی حیاط

طراحی باغچه کوچک منزل

یه فضای فشره بین در آشپزخونه و دیوار بیرونی خونه که با کفسازی فوق العاده ای به یه مکان خاص تبدیل شده.4وجهی ها با اندازه های مختلف و رنگ تیره روی سنگریزه های روشن کف کنتراست چشم نوازی ایجاد کردن.نگاه کردن به این اندازه های مختلف که با هنرمندی خاصی کنار هم چیده شدن به چشم یک حرکت رفت و برگشتی بی نظیری داده.دلیل دیگه موفقیت این فضا، مبلمان و گیاهاییه که انتخاب شده.مبل ها و گیاها کلاسیک و بسیار ساده هستن و همه از یک متریال(چوب) وپارچه ها از یک رنگ (قرمز).کار بسیار فوق العاده ایه!

طراحی حیاط

طراحی باغچه کوچک منزل

یه فضای لوکس:این گوشه دنج امتیازای خیلی خوبی داره
1-    دیوار سنگی پشت مقیاس خیلی مناسبی داره.چون کاملا هم ارتفاع یک دیوار داخلی به نظر میاد.به همین دلیل با تناسبات مبلمان و تعداد افرادی که توی این فضا میتونن بشینن بسایر همخوانی  داره.
2-    سقف این فضا از شبکه های فلزی باز ساخته شده که باعث شده دید به آسمون از بین نره.شاخه های گیاهایی که دور این سقف پیچیده شدن یه حریم خصوصی فوق العاده ای ایجاد کردن.
3-    انتخاب مبلمان هم بی نظیر است.دو نیمکت با تشکچه و کوسن و یک میز که با سطح بزرگش جای خیلی مناسبی برای گذاشتن عذا، ظروف و حتی گیاه هست یه فضای گرم و دلنشین درست کرده.
4-    و در آخر چیزی که این فضا رو واقعا لوکس کرده، انتخاب گیاهاشه.گیاهای روی زمین به کف رنگ فوق العاده ای دادن و گیاهای دیوار یه فضای دنج و خصوصی ایجاد کردن.

طراحی حیاط

به نظر شما کدو یک از این فضاها ما رو به آرزومون نزدیکتر میکنه؟منتظر نظرای خوب شما دوستای خوبم هستم :)

 

برچسب ها: ، ، ، ،

نظر شما ...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *